Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - II Niedziela Zwykła - 20.01.2019 r.

 

Kolekta dzisiejsza – na zakup opału dla naszego kościoła.
________________________________________

1. W poniedziałek wieczorem o 18.00 zapraszam wszystkie babcie i dziadków na Mszę Św. w ich intencji - ofiarowaną przez jedną rodzinę naszej parafii.

2. W środę o godz. 17.00 zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

3. Msza Św. tzw. młodzieżowa – do udziału w której zobowiązani są zwłaszcza kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania - w piątek o godz. 18.00.
Od godz. 17.00 – okazja do spowiedzi.

4. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby inwestycyjne naszej parafii – gruntowny remont salek pod kościołem.

________________________________________

ZAPOWIEDZI DUSZPASTERSKIE

1. W okresie ferii zimowych czyli w tygodniu od 11 do 23 lutego Msze Św. sprawowane będą w porządku wakacyjnym czyli poniedziałek, środa, piątek, sobota o godz. 18.00, wtorek, czwartek o godz. 8.00.
W tym samym czasie kancelaria parafialna czynna będzie również wg. planu wakacyjnego tj. wtorek 8.45-9.15 i piątek 18.45-19.15


2. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w środę 27 lutego o 19.00.


3. Katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas I szkół średnich (czyli 2gi rok formacyjny) będzie miała miejsce w środę 13 marca o godz. 18.30.


4. Sakrament Bierzmowania udzielony zostanie naszej młodzieży w czwartek
23 maja o godz. 16.00 lub 18.00.

INTENCJE MSZALNE 20.01 - 27.01.2019 r.

 

NIEDZIELA – 20.01.2019 r. II Niedziela Zwykła
07.30 Za + Stefana Szewczyk
10.00 W intencji Anieli i Herberta Olma z okazji 50. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa, dziękczynno – błagalna /TD
11.30 W intencji dzieci przyjmujących chrzest: Jacka Kurak, Doroty Szweda, Kai Oleś ich rodziców i rodziców chrzestnych
15.30 Nabożeństwo o jedność chrześcijan
16.00 W intencji Hildegardy Kapuła z okazji 87. rocznicy urodzin

PONIEDZIAŁEK – 21.01.2019 r. Wspom. św. Agnieszki, dziew. i męcz.
08.00 Za + Marię Piecha w 21. rocznicę śmierci
18.00 W intencji Babć i Dziadków naszej parafii – ofiarowana od rodziny pewnej naszej parafii

WTOREK – 22.01.2019 r.
08.00 Za ++ Mariana Rzadek, rodziców i brata
18.00 Za ++ Franciszka Jakubiaka i dwie żony

ŚRODA – 23.01.2019 r.
08.00 Za + Edmunda Jonderko od rodzin Pawlus, Mańka, Sage, Słapa
17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy
18.00 Za ++ Wiktora Pope, synów Jana i Alojzego

CZWARTEK – 24.01.2019 r. Wspom. św Franciszka Salezego
08.00 Za ++ Gertrudę i Tomasza Magiera, syna Henryka i córkę Hildegardę
18.00 Za ++ rodziców Klarę i Emila Adamczyk oraz Wilhelma Smołka (Msza tzw. szkolna)

PIĄTEK – 25.01.2018 r. Święto Nawrócenia św. Pawła
08.00 Za + Gertrudę Skrzypiec w 30. dzień po śmierci
18.00 Za + Anielę Gołysz w 3. rocznicę śmierci (Msza tzw. młodzieżowa)

SOBOTA – 26.01.2019 r.
08.00 Za + Krystynę Nieszporek
18.00 Za + Konstantynę Paprotny w 60. rocznicę śmierci


NIEDZIELA – 27.01.2019 r. III Niedziela Zwykła
07.30 Za ++ rodziców Juliannę i Alojzego Gaszka, ++ Anielę i Floriana Skrzypiec, + zięcia Tadeusza
10.00 Za ++ Karolinę i Kazimierza Kwiatkowskich w rocznicę śmierci
11.30 Za + Ludwika Serwata w 7. rocznicę śmierci
15.30 Nieszpory
16.00 Za ++ Bogumiłę i Kazimierza Walas, syna Józefa oraz Franciszka Ficka i rodziców

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Święto Chrztu Pańskiego 13.01.2019 r.


Kolekta dzisiejsza - na potrzeby archidiecezji.
________________________________________

1. W poniedziałek, wtorek i środę w związku z czasem kolędowym nie będzie wieczorem Mszy Św. o 18.00.

2. W piątek o 8.40 zapraszam do salki pod probostwem na katechezę dorosłych.

3. Od piątku 18 stycznia, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4. Pragnę poinformować z wielką radością, że w związku zapisem statutowym, członkowie oddziału KSM naszej parafii, dokonali wyboru nowych władz kierownictwa. Obecnie tworzą go: Prezes - Agnieszka Smołka, Z-ca prezesa Mateusz Smołka, Sekretarz - Klarysa Dudek, Z -ca sekretarza- Natalia Cojg, Skarbnik- Patrycja Cojg. Gratulujemy nowo objętych funkcji i życzymy dużo odwagi i wytrwałości w służbie Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

5. Siostra Dyrektor Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku zaprasza na Dni Otwarte Szkoły. Szczegóły umieszczone są na naszych tablicach ogłoszeniowych.

6. Kolekta przyszłej niedzieli na zakup opału dla naszego kościoła.

7. Pragnę poinformować parafian, że w ubiegłym tygodniu otrzymałem od Ks. Abp. Wiktora Skworca Nominację na Asystenta Kościelnego Akcji Katolickiej Archidiecezji Katowickiej. Moim zadaniem będzie zapewnienie łączności stowarzyszenia z arcybiskupem katowickim, troska o właściwą formację członków stowarzyszenia i czuwanie nad czystością doktryny .
________________________________________

ZAPOWIEDZI DUSZPASTERSKIE
1. Msza Św. tzw. młodzieżowa – do udziału w której zobowiązani są zwłaszcza kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie w piątek 25 stycznia o godz. 18.00.
Od godz. 17.00 – okazja do spowiedzi.

2. Początek Parafialnej Zabawy Karnawałowej organizowanej 2 lutego w restauracji Laguna o godz. 18.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszam.

3. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się bezpośrednio po Mszy Św. tzw. szkolnej w czwartek 7 lutego ok. godz. 18.40 w kościele.

4. Modlitwa uwielbienia w duchu Taize odbędzie się 8 lutego o godz. 18.45. Jej kształt to śpiew kanonów, adoracja Najświętszego Sakramentu, kontemplacja Bożego Słowa. Niepowtarzalny klimat tworzą ikony, ikona krzyża Taize, oraz światło rozstawionych świec. Szczególnie zapraszam młodzież, ale także wszystkich parafian.

INTENCJE MSZALNE 13.01 - 20.01.2019 r.

 

NIEDZIELA – 13.01.2019 r. Święto Chrztu Pańskiego
07.30 Za + Bronisławę Morciniec od wnuków
10.00 Za + Tadeusza Musioł w 9. rocznicę śmierci
11.30 Za ++ Matyldę i Franciszka Ziółko
15.30 Nieszpory
16.00 Za + męża Czesława Dwuleckiego w 3. rocznicę śmierci


PONIEDZIAŁEK – 14.01.2019 r.
08.00 1. Za + Helenę Jaskółka od Stanisława i Anny z Bystrej
2. Za + Edmunda Jonderko od rodzin Oleś, Brzezinka, Oleś

WTOREK – 15.01.2019 r.
08.00 1. Za + Józefa Paulus w 14. rocznicę śmierci
2. Za + Gerarda Wojaczek w 30. dzień po śmierci

ŚRODA – 16.01.2019 r.
08.00 1. Za + Stefanię Mańka w 1. rocznicę śmierci
2. Za ++ Wincentego Śmieja, syna Alojzego, wnuka Leszka, wnuczkę Alicję

CZWARTEK – 17.01.2019 r.
08.00 Za + Wiktora Małek
18.00 Za + Stefana Malerczyk (Msza tzw. szkolna)

PIĄTEK – 18.01.2019 r.
08.00 Za + Helenę Jaskółka od Iwony i Jana Kulka z rodziną
15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
18.00 Za + Hildę i Erwina Wencel

SOBOTA – 19.01.2019 r.
08.00 Za ++ żony od mężów, ++ mężów od żon
18.00 Za + Marię Mroncz, ++ mężów i ich ++ rodziców

NIEDZIELA – 20.01.2019 r. II Niedziela Zwykła
07.30 Za + Stefana Szewczyk
10.00 W intencji Anieli i Herberta Olma z okazji 50. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa, dziękczynno – błagalna /TD
11.30 W intencji dzieci przyjmujących chrzest: Jacka Kurak, Doroty Szweda, Kai Oleś ich rodziców i rodziców chrzestnych
15.30 Nabożeństwo o jedność chrześcijan
16.00 W intencji Hildegardy Kapuła z okazji 87. rocznicy urodzin

Odwiedziny duszpasterskie 2018 / 2019


 Niedziela 04 listopad 2018 14.00
Długa 45 A - 70 – parzyste i nieparzyste 
(do skrzyżowania z Chryzantem 2 strony) 
________________________________________

Poniedziałek 05 listopad 2018 15.00
Borki 37a (blok) – od góry 
________________________________________

Środa 07 listopad 2018 15.00
Borki 37b/d (blok) – od góry 
________________________________________

Czwartek 08 listopad 2018 15.00
Łączna 3 - 27 - nieparzyste 
________________________________________

Piątek 09 listopad 2018 15.00
Dzikiej Róży 6 - 48 - parzyste

________________________________________

Niedziela 11 listopad 2018 14.00
Łączna 31 - 45 – nieparzyste 
________________________________________

Poniedziałek 12 listopad 2018 15.00
Św. Józefa 187 - 129a 
________________________________________

Środa 14 listopad 2018 15.00
Pelargonii od początku 
________________________________________

Czwartek 15 listopad 2018 15.00
Długa 85d – 69 nieparzyste oraz nr 72 
(do skrzyżowania z Chryzantem)
________________________________________

Piątek 16 listopad 2018 15.00
Borki 69 - 88b parzyste i nieparzyste (wraz z nowymi domami) + 64 A - H 
________________________________________

Sobota 17 listopad 2018 14.00
Piastowska nieparzyste od nr 5 A do końca 
________________________________________

Niedziela 18 listopad 2018 14.00
Góreckiego 20 + Borowa 29 i 33A + 14 – 1 parzyste i nieparzyste 

________________________________________

 

Poniedziałek 19 listopad 2018 15.00

Łączna 47 - 51i nieparzyste 
________________________________________

Środa 21 listopad 2018 15.00

Dzikiej Róży 29 – 5 nieparzyste 
________________________________________

Czwartek 22 listopad 2018 15.00

Liliowa 8 - 22 i Borki 32e, 32d 
________________________________________

Sobota 24 listopad 2018 14.00
Borki 68 - 46 parzyste i nieparzyste
za wyjątkiem 64a-64h 
________________________________________

Niedziela 25 listopad 2018 14.00 
Bratków 34 d - 13 parzyste i nieparzyste 
________________________________________

Poniedziałek 26 listopad 2018 15.00 
Rudzka 147/147a/149 
Konwalii 13,14,16,18,20,15,17,17a,19,19a,21,23, 
________________________________________

Środa 28 listopad 2018 15.00
Borki 33 - 17 parzyste i nieparzyste 
________________________________________

Czwartek 29 listopad 2018 15.00
Borowa 24 C - 16 parzyste 
________________________________________

Sobota 01 grudzień 2018 14.00
Łączna 34 - 42a parzyste 
________________________________________

Niedziela 02 grudzień 2018 14.00
Łączna 44 (nowy blok) oraz Łączna 59-71 nieparzyste (nowe domy)

________________________________________

 

Poniedziałek 03 grudzień 2018 15.00

Rudzka 179 – 167 nieparzyste 
________________________________________

Środa 05 grudzień 2018 15.00

Rudzka 136-145 parzyste i nieparzyste 
________________________________________

Czwartek 06 grudzień 2018 15.00

Łączna 4 – 16 parzyste 
________________________________________

Sobota 08 grudzień 2018 14.00

Piwonii parzyste od końca 
________________________________________

Niedziela 09 grudzień 2018 14.00

Chryzantem 5 – 26 cała
________________________________________

Poniedziałek 10 grudzień 2018 15.00

Łączna 18 – 32 parzyste 
________________________________________

Środa 12 grudzień 2018 15.00

Rudzka 235 B – 231 
________________________________________

Czwartek 13 grudzień 2018 15.00

Borki 3a -16b parzyste i nieparzyste 
________________________________________

Piątek 14 grudzień 2018 15.00

Tulipanów parzyste 
________________________________________

Poniedziałek 17 grudzień 2018 15.00

Bratków 35-58f parzyste i nieparzyste + nr 31 
________________________________________

Środa 19 grudzień 2018 15.00
Rudzka 188 - 206 parzyste 
________________________________________

Czwartek 20 grudzień 2018 15.00

Lawendowa cała - od nr 30a – do nowych domów nr 27 
wg. logicznego ustawienia domów 
________________________________________

 

Piątek 21 grudzień 2018 15.00

Rudzka 197 - 181 nieparzyste 
________________________________________

Sobota 22 grudzień 2018 14.00
Bratków 12 - 1 parzyste i nieparzyste 
________________________________________

Niedziela 23 grudzień 2018 14.00

Piastowska parzyste od nr 12 od końca

 ________________________________________

  

Czwartek 27 grudzień 2018 15.00

Długa 26 A - 10 parzyste i nieparzyste

________________________________________

 

Piątek 28 grudzień 2018 15.00

Borki 35 - 44 parzyste i nieparzyste

________________________________________

 

Sobota 29 grudzień 2018 14.00

Rudzka 201-237a nieparzyste (domy przy głównej drodze)

 ________________________________________

 

Niedziela 30 grudzień 2018 14.00

Energetyków 85 – 85C

Długa 128 E – 102 parzyste i nieparzyste

________________________________________

 

Środa 02 styczeń 2019 15.00

Energetyków 43 - 57 parzyste i nieparzyste

 ________________________________________

 

Sobota 05 styczeń 2019 14.00

Długa 28-41 C nieparzyste i nieparzyste

________________________________________

 

Niedziela 06 styczeń 2019 14.00

Rudzka 221 B – 229 D- A

 ________________________________________

 

Poniedziałek 07 styczeń 2019 15.00

Energetyków 58 – 69 a parzyste i nieparzyste

________________________________________

 

Środa 09 styczeń 2019 15.00

Łączna 94 - 54b parzyste + 71

________________________________________

 

Czwartek 10 styczeń 2019 15.00

Piwonii nieparzyste od końca

________________________________________

 

Piątek 11 styczeń 2019 15.00

Piastowska nr 2,4,6,3,1

________________________________________

 

Sobota 12 styczeń 2019 14.00

Rudzka 239-239s

________________________________________

 

Niedziela 13 styczeń 2019 14.00

Długa 91 B i 89 A-D,

Długa 96 - 78 parzyste

________________________________________

 

Poniedziałek 14 styczeń 2019 15.00

Konwalii 2-12 parzyste i nieparzyste

________________________________________

 

Środa 16 styczeń 2019 15.00

Goździków 20 - 2 parzyste i nieparzyste

________________________________________

 

Czwartek 17 styczeń 2019 15.00

Słonecznikowa 2-10 parzyste i nieparzyste

________________________________________

 

Piątek 18 styczeń 2019 15.00

Rudzka 212-224 parzyste

________________________________________

 

Sobota 19 styczeń 2019 14.00

Łączna (pod lasem) 104b - 91 parzyste i nieparzyste

oraz Łączna od 88 – 68b (parzyste) i nr 46

(wszystko wg. logicznego ustawienia domów)

 ________________________________________

 

Niedziela 20 styczeń 2019 14.00

Borki 37c ( nowy blok ) – od góry

________________________________________

 

Poniedziałek 21 styczeń 2019 15.00

Energetyków 25A-40 parzyste i nieparzyste

________________________________________

 

Środa 23 styczeń 2019 15.00

Tulipanów nieparzyste

________________________________________

 

Czwartek 24 styczeń 2019 15.00

Rudzka 182 – 154 parzyste + nad zalewem

________________________________________

 

Niedziela 27 styczeń 2019 14.00

KOLĘDA DODATKOWA – ZAPISY W ZAKRYSTI LUB KANCELARII

________________________________________

 

Poniedziałek 28 styczeń 2018 15.00
Energetyków 1-24 parzyste i nieparzyste

 

KONIEC PLANU ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH

strona:
1

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA ŚW. FLORIANA, siedziba: Rybnik, Dzikiej Róży 4.