Aktualności - rozwijane

Pielgrzymka FATIMA - SANTIAGO de COMPOSTELAFATIMA – LIZBONA - PORTO

SANTIAGO de COMPOSTELA

 

 • FATIMA ● SANTIAGO DE COMPOSTELA ● BRAGA ● PORTO ● COIMBRA ● BATALHA ●
 • NAZARE ● SINTRA ● CABO DE ROCA ● LIZBONA ●

 

Termin: 01.07.2018 - 08.07.2018

 

I DZIEŃ

zbiórka o godzinie 12.00. Msza św. Transfer na lotnisko do Warszawy. Przelot do Lizbony liniami TAP PORTUGAL (w trakcie lotu kolacja). Wylot z Warszawy 19.05. Przylot do Lizbony 22.20. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowani ok. 01.00 – 2.00. Nocleg. W tym dniu nie ma kolacji. W zamian za nią jest prowiant.

 

II DZIEŃ

śniadanie, Msza Św. Przejazd do Aljustrel, gdzie znajdują się domy dzieci, którym objawiła się Matka Boża. Udział w Drodze Krzyżowej, wijącej się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria. Przejazd do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie. Nawiedzimy Kaplicę Objawień – „serce” sanktuarium, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej, zobaczymy pomnik Jana Pawła II. Czas wolny, obiadokolacja. Udział w Procesji Światła, nocleg.

 

III DZIEŃ

śniadanie, Msza św. Przejazd do Batalha, gdzie znajduje się klasztor będący jednym z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii. W roku 1983 wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Budowę zespołu klasztornego zainicjował król Jan I, w podzięce za pomoc Matki Boskiej i zwycięstwo w bitwie pod Aljubarrotą.  Przejazd do malowniczej wioski rybackiej Nazare, której nazwa pochodzi od figury Matki Boskiej, którą do miasta w IV wieku przywiózł pewien mnich. Spacer po miejscowości. Powrót do Fatimy. Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w Procesji Światła. Nocleg.

 

IV DZIEŃ

śniadanie. Msza św. Przejazd do Coimbry. Zwiedzanie miasta uniwersyteckiego. W programie zwieszania: starówka, kompleks uniwersytecki z barokową biblioteką imienia króla Jana V, Se Velha (Stara katedra) oraz Se Nova (Nowa katedra), Kościół Św. Krzyża (Igreja de Santa Cruz) gdzie znajdują się groby dwóch pierwszych królów Portugalii lub wizyta w Klasztorze Św. Klary (tzw. Nowy klasztor) ze srebrnym grobowcem królowej Izabeli. Przejazd do Porto. Zwiedzanie m.in.: Most Ponte Dom Luís, Nadbrzeże Cais da Ribeira będąca jedną z najbardziej malowniczych części miasta (w 1996 Cais de Ribeira zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO), XIX w. Neoklasycystyczny Palacio da Bolsa , XV w. Kościół św. Franciszka (Igreja de São Francisco). Degustacja Porto w jednej z lokalnych piwnic. Przejazd do miasta Braga. Zwiedzanie m.in.: Katedra, Pałac Biskupi, starówka, Palacio do Raio, Palacio dos Biscainhos. Nawiedzenie sanktuarium Igreja Bom Jesus do Monte (Kościół Dobrego Jezusa z Góry) do którego prowadzi 116 metrowych schodów. Przejazd do Santiago de Compostela. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

 

V DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie Santiago De Compostela, jednego z najważniejszych sanktuariów Europy, które jest miejscem pochówku św. Jakuba Apostoła. Udział w Mszy św. Nawiedzenie katedry i modlitwa przy grobie św. Jakuba. Powrót do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Udział w procesji. Nocleg.

 

VI DZIEŃ

Śniadanie, Msza św. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Mafry, niewielkiej miejscowości gdzie zibiaczymy Palacio e Convento De Mafra – Pałac w Mafrze z przepięknymi i unikatowymi wnętrzami barokowymi. Przejazd do Sintry (pełna mistycyzmu, romantyzmu i średniowiecznych pałaców Sintra znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO).  Zwiedzanie Pałacu Pena (opcjonalnie). Następnie przejazd na przylądek Cabo de Roca. Najdalej wysunięty na zachód punkt w Europie. W godzinach popołudniowych przejazd do Belem. Zwiedzanie: klasztor Hieronimitow, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Zakwaterowanie w hotelu w Lizbonie lub okolicy. Obiadokolacja. Nocleg.

 

VII DZIEŃ

Śniadanie. W trakcie dnia msza św. Zwiedzanie stolicy Portugalii. W programie m.in.: wielokulturowa dzielnica Bairro Alto pełna restauracji, pubów, klubów, które nocną porą wypełniają się turystami i miejscowymi;  punkt widokowy Miradouro de Santa Catarina przy pomniku potwora Adamastora poety Luis de Camões; Chiado dzielnica muzeów, teatrów i kawiarni, plac Largo do Chiado, winda Elevador de Santa Justa zaprojektowana przez Raula Mesniera de Ponsarda (ucznia Gustava Eiffela), Largo do Carmo z ruinami klasztoru Karmelitów; dzielnica Baixa z placem Rossio, gdzie inkwizycja realizowała publiczne egzekucje (na palcu widnieje mozaika upamiętniająca 'goździkową rewolucję'), Teatr Narodowy Marii II, Praca do Comercio z łukiem triumfalnym; dzielnica Alfama z zamkiem św. Jerzego, spacer malowniczymi uliczkami; Park Narodów; katedra Se z charakterystycznymi dwiema wieżami i piękną rozetą; wycieczka charakterystycznym żółtym tramwajem. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg

 

VIII DZIEŃ

śniadanie, Msza Św. wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski. (wylot 13.25, przylot 18.20) Transfer z lotniska na parking przy kościele parafialnym. Zakończenie pielgrzymki ok. 01.00.

 

 

ŚWIADCZENIA

 1. przelot na trasie Warszawa Okęcie – Lizbona – Warszawa Okęcie liniami TAP PORTUGAL  -bagaż podręczny + bagaż do 23kg)
 2. transfery autokarem w Polsce i Portugalii
 3. 7 noclegów w hotelach**/*** (pokoje 2, 3, 4 – osobowe z łazienkami)
 4. 7 śniadań, 6 obiadokolacji – do obiadokolacji woda w karafkach
 5. prowiant na drogę w I dniu pielgrzymki
 6. zestawy tour-guide
 7. opieka pilota,
 8. ubezpieczenie KL (10.000€), NWW (2.000€)  i bagażu (200€)
 • Cena nie zawiera napojów do kolacji – dodatkowo płatne

Dopłata: 90 € - na realizację programu, wstępy, komunikację miejską, przewodników lokalnych (do rozliczenia przez pilota na podstawienie faktycznego wykorzystania)

 

UWAGA! W sanktuariach obowiązuje odpowiedni ubiór – zakryte ramiona i kolana!

 

ilość osób

cena

45-51

3349 zł

40-44

3449 zł

35-39

3549 zł

30-34

3799 zł

 

Szczegółowy program imprezy realizuje pilot grupy! Program może ulec zmianie! Wstępy do zwiedzanych obiektów opłacają uczestnicy we własnym zakresie!

 

Powyższy program jest programem autorskim Biura PL TRAVEL z Katowic. Wykorzystywanie i kopiowanie jedynie za zgodą PL TRAVEL
Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA ŚW. FLORIANA, siedziba: Rybnik, Dzikiej Róży 4.