Kancelaria Parafialna


 


poniedziałek, środa: 8:45 – 9:15 oraz 18:45 – 19:15
piątek: 18:45 – 19:15


pozostałe dni tygodnia – nieczynna
dni świąteczne – nieczynna

 

Wezwanie do chorego z sakramentami oraz sprawy dotyczące pogrzebu - o każdej porze

 

Protokoły przedślubne poza godzinami urzędowania kancelarii - 

po uprzednim umówieniu się z proboszczem.

 

Telefon: 32 / 42 47 123

Aktualności

2016-12-03 - Koncert 'Betlejem w Spodku'

Koncert „Betlejem w Spodku” powraca do Katowic. 29 grudnia br. o godz. 19 spotkamy się na rodzinnym koncercie, aby nie tylko wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem, ale przede wszystkim wziąć udział w wyjątkowym, pełnym świątecznego ciepła wydarzeniu muzycznym. W premierowym programie wystąpią gwiazdy krajowej estrady – TGD oraz soliści: Mietek Szcześniak, Piotr Cugowski, Adam Krylik, Katarzyna Cerekwicka, a także goście z zagranicy: Brian Fentress, Mino Cinelu i Yaron Cherniak. Nie zabraknie oczywiście najpiękniejszych polskich kolęd, w specjalnie na tę okazję przygotowanych aranżacjach. Spotkajmy się razem, aby zaśpiewać Jezusowi, narodzonemu w Betlejem.

Bilety w cenie: 40 zł, 50 zł, 60 zł i 80 zł do nabycia od przyszłej niedzieli 11 grudnia w zakrystii (na probostwie, itp.), a także na portalu internetowym: www.bilety24.pl 

2016-11-26 - Rekolekcje - Budowanie Relacji z Bogiem.

2016-11-14 - Zaproszenie na Rybnicki Wieczór Chwały

Dnia 21.11.2016 r. o godzinie 19.00 w Bazylice pw. św. Antoniego w Rybniku, przy ulicy Mikołowskiej 4 odbędzie się wieczór modlitewny w ramach Rybnickiego Wieczoru Chwały.
Więcej informacji na stronie http://wieczor.rybnik.pl/ 

2016-11-10 - Rekolekcje o przebaczeniu - 77 razy wolność.

2016-11-05 - Zdjęcie pomnika śp. Ks. Proboszcza Adama Łapuszka

2016-10-29 - Zatwierdzona wersja odwiedzin duszpasterskich 2016/2017

Sobota 12 listopad 2016 14.00 

Borki 35 - 44 (parzyste i nieparzyste)


Niedziela 13 listopad 2016 14.00
Łączna 42a - 24 (parzyste)


Poniedziałek 14 listopad 2016 15.00
Borki 37a (blok)


Wtorek 15 listopad 2016 15.00
Bratków 35-58f (parzyste i nieparzyste)


Środa 16 listopad 2016 15.00
Borki 17 - 33 (parzyste i nieparzyste)


Czwartek 17 listopad 2016 15.00
Borki 16b - 3a (parzyste i nieparzyste)


Piątek 18 listopad 2016 15.00
Piastowska 8 - 21 (parzyste i nieparzyste)


Sobota 19 listopad 2016 14.00
Borki 69b - 88b + 64a - h


Poniedziałek 21 listopad 2016 15.00
Borowa 4 - 16a (parzyste i nieparzyste)


Wtorek 22 listopad 2016 15.00
Borki 37b/d (blok)


Środa 23 listopad 2016 15.00
Borki 46 - 68 (parzyste i nieparzyste)
za wyjątkiem 64a-64h


Czwartek 24 listopad 2016 15.00
Borowa 18 - 29 (parzyste i nieparzyste)


Piątek 25 listopad 2016 15.00
Łączna 54b - 94

Sobota 26 listopad 2016 14.00
Łączna 51i - 45 (nieparzyste)


Poniedziałek 28 listopad 2016 15.00
Łączna 2-18 (parzyste i nieparzyste)


Wtorek 29 listopad 2016 15.00
Borowa 1 - 7j (parzyste i nieparzyste) /
Liliowa 8 - 18 / Borki 32d, 32e


Środa 30 listopad 2016 15.00
Łączna (pod lasem) 50 - 60 (parzyste i nieparzyste)


Czwartek 01 grudzień 2016 15.00
Piastowska 1 - 7 (parzyste i nieparzyste)


Sobota 03 grudzień 2016 14.00
Św. Józefa 187 - 129a


Niedziela 04 grudzień 2016 14.00
Łączna 43 c - 19 (nieparzyste)


Poniedziałek 05 grudzień 2016 15.00
Piastowska 22 - 30 (parzyste i nieparzyste)


Wtorek 06 grudzień 2016 15.00
Piastowska 32 - 40 (parzyste i nieparzyste)


Środa 07 grudzień 2016 15.00
Chryzantem 5 - 14 (parzyste i nieparzyste)


Czwartek 08 grudzień 2016 15.00
Chryzantem 16 - 26 (parzyste i nieparzyste)


Piątek 09 grudzień 2016 15.00
Pelargonii 2 - 15 (parzyste i nieparzyste)

 

Sobota 10 grudzień 2016 14.00
Dzikiej Róży 5-29 (nieparzyste)


Niedziela 11 grudzień 2016 14.00
Bratków 1-34 d (parzyste i nieparzyste)


Poniedziałek 12 grudzień 2016 15.00
Pelargonii 20 - 32 (parzyste i nieparzyste)


Wtorek 13 grudzień 2016 15.00
Dzikiej Róży 6 - 30 (parzyste)


Środa 14 grudzień 2016 15.00
Dzikiej Róży 34 - 48 (parzyste)


Piątek 16 grudzień 2016 15.00
Konwalii 2-12 (parzyste i nieparzyste)


Niedziela 18 grudzień 2016 14.00
Konwalii 13,14,16,18,20,15,17,17a,19,19a,21,23,
Rudzka 147/147a/149


Poniedziałek 19 grudzień 2016 15.00
Rudzka 136-145 (parzyste i nieparzyste)


Wtorek 20 grudzień 2016 15.00
Rudzka 212-224 (parzyste)


Środa 21 grudzień 2016 15.00
Rudzka 188-206 (parzyste)


Czwartek 22 grudzień 2016 15.00
Rudzka 154-164 (parzyste)


Piątek 23 grudzień 2016 15.00
Rudzka 168a-182 (parzyste)
+Nad zalewem


Wtorek 27 grudzień 2016 15.00
Rudzka 221b-235b

 

Środa 28 grudzień 2016 15.00
Rudzka 167-197a (parzyste i nieparzyste)

Czwartek 29 grudzień 2016 15.00
Rudzka 201-237a (nieparzyste)


Piątek 30 grudzień 2016 15.00
Rudzka 239-239s


Poniedziałek 02 styczeń 2017 15.00
Energetyków 25A-40 (parzyste i nieparzyste)


Wtorek 03 styczeń 2017 15.00
Energetyków 1-24 (parzyste i nieparzyste)


Środa 04 styczeń 2017 15.00
Słonecznikowa 2-10 (parzyste i nieparzyste)


Czwartek 05 styczeń 2017 15.00
Goździków 2 - 20 (parzyste i nieparzyste)


Piątek 06 styczeń 2017 15.00
Tulipanów 1-24 (parzyste i nieparzyste)


Sobota 07 styczeń 2016 14.00
Długa 10-41c (nieparzyste i nieparzyste)


Niedziela 08 styczeń 2017 14.00
Energetyków 43-85c (parzyste i nieparzyste)


Poniedziałek 09 styczeń 2017 15.00
Piwonii 29-56 (parzyste i nieparzyste)


Wtorek 10 styczeń 2017 15.00
Piwonii 3-34 (parzyste i nieparzyste)


Środa 11 styczeń 2017 15.00
Długa 45a-72 (parzyste i nieparzyste)


Czwartek 12 styczeń 2017 15.00
Długa nr: 128e, 122a - 89d i 96 (parzyste i nieparzyste)

Piątek 13 styczeń 2017 15.00
Długa 96 - 78 (parzyste)


Sobota 14 styczeń 2017 14.00
Długa 85d - 69 (nieparzyste)


Niedziela 15 styczeń 2017 14.00
Kolęda dodatkowa


Sobota 4 luty 2017 14.00
Kolęda dodatkowa

 

2016-10-27 - Kancelaria parafialna

W Dzień Zaduszny 2 listopada kancelaria parafialna jest nieczynna

2016-10-20 - Kolęda 2016

Wersja robocza odwiedzin duszpasterskich 2016/17

(do sprawdzenia i ewentualnej korekty)

 

Sobota 12 listopad 2016 14.00

Borki 35 - 44 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Niedziela 13 listopad 2016 14.00

Łączna 42a - 26 (parzyste)

 

 

Poniedziałek 14 listopad 2016 15.00

Borki 37a (blok)

 

 

Wtorek 15 listopad 2016 15.00

Bratków 35-58f (parzyste i nieparzyste)

 

 

Środa 16 listopad 2016 15.00

Borki 18 - 3

3 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Czwartek 17 listopad 2016 15.00

Borki 16b - 3a (parzyste i nieparzyste)

 

 

Piątek 18 listopad 2016 15.00

Piastowska 8 - 21 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Sobota 19 listopad 2016 14.00

Borki 69b - 88b + 64a - h

 

 

Poniedziałek 21 listopad 2016 15.00

Borowa 4 - 16a (parzyste i nieparzyste)

 

 

Wtorek 22 listopad 2016 15.00

Borki 37b/d (blok)

 

 

Środa 23 listopad 2016 15.00

Borki 46 - 68 (parzyste i nieparzyste)

za wyjątkiem 64a-64h

 

 

Czwartek 24 listopad 2016 15.00

Borowa 18 - 29 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Piątek 25 listopad 2016 15.00

Łączna 54b - 94

 

Sobota 26 listopad 2016 14.00

Łączna 51i - 45 (nieparzyste)

 

 

Niedziela 27 listopad 2016 14.00

Łączna 20 - 24 (parzyste)

 

 

Poniedziałek 28 listopad 2016 15.00

Łączna 2-18 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Wtorek 29 listopad 2016 15.00

Borowa 1 - 7j (parzyste i nieparzyste) /

Liliowa 8 - 18 / Borki 32d, 32e

 

 

Środa 30 listopad 2016 15.00

Łączna (pod lasem) 50 - 60 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Czwartek 01 grudzień 2016 15.00

Piastowska 1 - 7 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Sobota 03 grudzień 2016 14.00

Św. Józefa 187 - 129a

 

 

Niedziela 04 grudzień 2016 14.00

Łączna 43 c - 13 (nieparzyste)

 

 

Poniedziałek 05 grudzień 2016 15.00

Piastowska 22 - 30 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Wtorek 06 grudzień 2016 15.00

Piastowska 32 - 40 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Środa 07 grudzień 2016 15.00

Chryzantem 5 - 14 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Czwartek 08 grudzień 2016 15.00

Chryzantem 16 - 26 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Piątek 09 grudzień 2016 15.00

Pelargonii 2 - 15 (parzyste i nieparzyste)

 

 

 

Sobota 10 grudzień 2016 14.00

Dzikiej Róży 5-29 (nieparzyste)

 

 

Niedziela 11 grudzień 2016 14.00

Bratków 1-34 d (parzyste i nieparzyste)

 

 

Poniedziałek 12 grudzień 2016 15.00

Pelargonii 20 - 32 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Wtorek 13 grudzień 2016 15.00

Dzikiej Róży 6 - 30 (parzyste)

 

 

Środa 14 grudzień 2016 15.00

Dzikiej Róży 34 - 48 (parzyste)

 

 

Piątek 16 grudzień 2016 15.00

Konwalii 2-12 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Niedziela 18 grudzień 2016 14.00

Konwalii 13,14,16,18,20,15,17,17a,19,19a,21,23,

Rudzka 147/147a/149

 

 

Poniedziałek 19 grudzień 2016 15.00

Rudzka 136-145 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Wtorek 20 grudzień 2016 15.00

Rudzka 212-224 (parzyste)

 

 

Środa 21 grudzień 2016 15.00

Rudzka 188-206 (parzyste)

 

 

Czwartek 22 grudzień 2016 15.00

Rudzka 154-164 (parzyste)

 

 

Piątek 23 grudzień 2016 15.00

Rudzka 168a-182 (parzyste)

+Nad zalewem

 

 

Wtorek 27 grudzień 2016 15.00

Rudzka 221b-235b

 

 

 

Środa 28 grudzień 2016 15.00

Rudzka 167-197a (parzyste i nieparzyste)

 

 

Czwartek 29 grudzień 2016 15.00

Rudzka 201-237a (nieparzyste)

 

 

Piątek 30 grudzień 2016 15.00

Rudzka 239-239s

 

 

Poniedziałek 02 styczeń 2017 15.00

Energetyków 25A-40 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Wtorek 03 styczeń 2017 15.00

Energetyków 1-23 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Środa 04 styczeń 2017 15.00

Słonecznikowa 2-10 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Czwartek 05 styczeń 2017 15.00

Goździków 2 - 20 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Piątek 06 styczeń 2017 15.00

Tulipanów 1-24 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Sobota 07 styczeń 2016 14.00

Długa 10-41c (nieparzyste i nieparzyste)

 

 

Niedziela 08 styczeń 2017 14.00

Energetyków 43-85c (parzyste i nieparzyste)

 

 

Poniedziałek 09 styczeń 2017 15.00

Piwonii 29-56 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Wtorek 10 styczeń 2017 15.00

Piwonii 3-34 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Środa 11 styczeń 2017 15.00

Długa 45a-72 (parzyste i nieparzyste)

 

 

Czwartek 12 styczeń 2017 15.00

Długa nr: 128e, 122a - 89d i 96 (parzyste i nieparzyste)

 

Piątek 13 styczeń 2017 15.00

Długa 96 - 78 (parzyste)

 

 

Sobota 14 styczeń 2017 14.00

Długa 85d - 69 (nieparzyste)

 

 

Niedziela 15 styczeń 2017 14.00

Kolęda dodatkowa

 

 

Sobota 4 luty 2017 14.00

Kolęda dodatkowa

 

 

2016-10-15 - Zbliża się Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

Prosimy o uporządkowanie grobów, a także o zachowanie czystości na cmentarzu, zwłaszcza o wyrzuceniu śmieci do przygotowanych kontenerów.
Prosimy również o sprawdzenie lub odnowienie rezerwacji miejsc grobowych, gdyż miejsca grobowe nie mające przedłużonych rezerwacji oraz nieopisane będą przeznaczone do przekopania. Ofiary za miejsca grobowe i pomniki przeznaczone są na utrzymanie cmentarza.

We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych.

O godzinie 14.oo z Kościoła Akademickiego wyruszy procesja na cmentarze rybnickie. W czasie procesji modlimy się w intencji zmarłych. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

Jednocześnie informujemy, że ludzie ubrani w sutanny z kolorowymi pasami zbierający ofiary i zalecki przed cmentarzem i na terenie cmentarza nie mają nic wspólnego z Kościołem Katolickim.

Są członkami sekty.

Zalecki na terenie cmentarza zbierają tylko Siostry Służebniczki i młodzież

 

Bóg zapłać!
Szczęść Boże
Proboszcz Matki Boskiej Bolesnej
Ks. Franciszek Radwański

2016-10-04 - Konkurs pod patronatem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca: Kronika rodzinnej niedzieli.

Zachęcamy wszystkie rodziny naszej parafii do wzięcia udziału diecezjalnym konkursie pod patronatem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca: Kronika rodzinnej niedzieli. Nagrodą główną jest rodzinny wyjazd na pielgrzymkę do Ziemi Świętej - „Śladami św. Rodziny”. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kroniki będącej dokumentacją przeżytej wspólnie niedzieli. Można to zrobić przy pomocy tradycyjnej kroniki wzbogaconej zdjęciami, rysunkami i opisem; kręcąc krótki filmik (do 10 minut); czy tworząc prezentację multimedialną (do 30 slajdów). W każdej pracy konkursowej powinna znaleźć się także autoprezentacja rodziny. Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.kronika.archidiecezja.katowice.pl 

strona:
1


Jesteś naszym 194793 Gościem.